Yükleniyor
flag
+90 312 417 11 24

Küresel Eğitim Ağı

Küresel Eğitim Ağı

KÜRESEL EĞİTİM AĞI

Avrupa Konseyi, Kuzey-Güney Merkezinin Küresel Eğitim Ağı, Kuzey-Güney Merkezinin Küresel Eğitim Programının uygulanmasını desteklemektedir. Ağ, Avrupa genelinde, küresel eğitim stratejilerini ve uygulamalarını paylaşmak isteyen ulusal düzeydeki paydaşları kapsamaktadır.

Günümüzde Avrupa Konseyi üyesi ülkeleri ve Kuzey-Güney Merkez üye Devleti olan Fas'ı temsil eden 40 ulusal koordinatörden oluşan Küresel Eğitim Ağı; örgün ve yaygın eğitimciler, uygulayıcılar ve politika yapıcılar arasında, akran ve kültürlerarası öğrenmeyi mümkün kılan çeşitlilik anlayışına güç katmaktadır.

Ağ koordinatörleri, Küresel Gelişim Eğitimi bölgesel seminerlerinin ve takip toplantılarının, e-Öğrenim ve eğitim faaliyetlerinin ve pedagojik kaynakların gerçekleştirilmesinde Kuzey-Güney Merkezinin uygulayıcı ortakları olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, ulusal düzeyde, Küresel Eğitim Haftası'nı tanıtmaktan da sorumludurlar.

Toplantılar

Kuzey-Güney Merkezinin Küresel Eğitim Ağı ilk kez 2000 yılında Lizbon'da gerçekleştirildi. Küresel eğitimin tanıtımı için tüm yıl boyunca Kuzey-Güney Merkez Küresel Eğitim Programı ile birlikte çalışıldı ve kaydedilen ilerlemeyi değerlendirmek üzere yıllık toplantılar düzenlendi.Ülke Koordinatörleri

Uluslararası Organizasyonlar